A mézmasszázs tehát csak elnevezése szerint masszázs. Valójában egy jellegzetes vákuumhatás létrehozása, amelyet leggyakrabban háton alkalmaznak. A mézet felvisszük a bőrre, a masszőr rányomja a kezeit a mézes bőrfelületre, majd kezeit megemelve, mintegy felemeli a bőrt. A mozdulatok folyamatos ismétlésének következtében erős vákuumhatás jön létre. A kezelt területen fokozódik a vérbőség, és a bőr pórusai kitágulnak. A kitágult pórusokon keresztül a méz értékes hatóanyagai beszivárognak. A hatóanyagok mélyen a bőr alá hatolva méregtelenítik a bőr alatti szöveteket, majd a vákuumhatás kiszívja a bőrben felhalmozott salakanyagokat. A mézes kezelés erős méregtelenítő, salaktalanító hatással van szervezetünkre.
A mézmasszázs kezelés során az eltávozott méreganyagok hatására a méz színe teljesen megváltozik! A salakanyaggal telített mézet letöröljük, majd újabb adagot teszünk a bőrre és folytatjuk a kezelést. Hatékonyan kombinálható más méregtelenítő vagy egyéb terápiákkal. Egy mézmasszázs ideje kb. 40 perc, részmasszázsként 20 perces változatát alkalmazzák.
Fájdalomcsillapító, lazító és immunerősítő hatással rendelkezik. A méz szabályozza, helyreállítja, harmonizálja a test energiaáramlását.
A méz különleges értékét magas cukor-, enzim-, vitamin- és ásványi-anyag tartalma adja.
A mézben rejlő jótékony anyagok hatására a bőr megfiatalodik, puhává, simává és egészségessé teszi a bőrfelületet. Megerősíti a testkontúrokat, feszessé teszi a bőrt, javítja rugalmasságát.
nyak- váll- és hátfájdalmak esetén
reumatikus panaszokra
ízületi problémák kezelésére
izom letapadásokra
gyulladások csökkentésére
légúti problémákra, krónikus náthára
depresszió kezelésére
vérnyomási rendellenességek esetén
frissítésre, fertőtlenítésre, megelőzésre
krónikus kimerültséggel és fejfájással küszködőknek